Zapowiedzi

Lut
22
czw
Planszówki w Szwalnii w Sztumie
Lut 22@18:00 – 22:00
Planszówki w Szwalnii w Sztumie @ Szwalnia | Sztum | pomorskie | Polska

Serdecznie zapraszamy do restauracji Szwalnia w Sztumie do wspólnej zabawy przy grach planszowych i dobrym jedzeniu.

Zapraszamy 22 lutego 2018 roku o godz. 18:00.

W menu pizza a`la Pionkolandia.

Lut
23
pt
Bibobit – Podróżnik Tour
Lut 23@19:00 – 22:00
Bibobit - Podróżnik Tour @ MaKUL@TURA | Malbork | pomorskie | Polska

Na początku lutego ukaże się singiel promujący pierwszy długogrający album grupy Bibobit. Wraz z wydaniem płyty zespół rozpoczyna serię koncertów – PODRÓŻNIK TOUR, podczas których będzie szansa aby nabyć limitowaną serię albumu w przedsprzedaży!
Premiera płyty “Podróznik” w marcu 2018. W Malborku zespół Bobobit będzie można zobaczyć 23-02-2018r.

BIBOBIT
Niedługo po tym jak pojawiła się ich debiutancka Ep-ka EP1, wystąpili na Orange Warsaw Festival, Kaliningrad City Jazz czy Enea Spring Break. Tam pokazali, że za sprawą ich koncertowej energii
w niezwykły sposób zabierają publikę do swojego świata.
Do tej pory wystąpili na wspólnej scenie przed Hipnotic Brass Ensamble, Richardem Bona, Keyonem Harroldem, Dirty Loops czy Michałem Urbaniakiem i za każdym zdobywali kolejnych słuchaczy, którzy nierzadko przychodzili z pytaniem: Co Wy gracie???
To grupa, która ma swój własny eklektyczny styl, w którym słychać echa Jazzmatazz, Roberta Glaspera czy The Roots.
W ich singowym debiucie pt. “Plotka” wzięła udział Urszula Dudziak, drugi utwór “Czasami” – szybko został zauważony przez dziennikarzy Radiowej “Trójki” i zagościł także w liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
W marcu ukaże się ich pierwszy długogrający album “Podróżnik”. Ta płyta to bowiem emocjonalna wyprawa przez doświadczenia jakie zbudowały Bibobit, w której przewodnikiem są dźwięk, słowo
i improwizacja.
Pierwszy singiel promujący “Podróżnika” pt. “Telefon”, będzie miał swoją premierę na początku lutego.
BIBOBIT BIO
Autorami projektu są Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch – duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, elektronika oraz hip-hop. To zespół, którego
nie da się̨ opisać́ jednym zdaniem, ponieważ świadomie przekracza granice gatunkowe.
“Chcemy podejść do tematu inaczej. Połączyć jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawić muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. W Bibobicie każdy jest trochę z innego świata.
Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje.
Robimy jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy.”

Na froncie grupy zobaczyć można śpiewająco- rapującego Daniela Moszczyńskiego – artystę, zawodnika, który celowo nie trzyma się sztywno jednej gatunkowej estetyki.
Ten zespół na dotychczasowych koncertach udowodnił, że powstał po to aby grać na żywo!
Do tej pory wystapili m.in na Orange Warsaw Festival, Festiwalu Nowe Nurty, Slot Art Festival, Enea Spring Break – Red Bull Tour Bus. Zagrali także na wspólnej scenie z Hypnotic Brass Ensemble podczas Festiwalu Made In Chicago czy Heather Small i Richardem Bona na zaproszenie Kaliningrad City Jazz.

Zespół rozgrzewał także publikę na koncercie Ikony Jazzu w Gdańsku gdzie supportował projekt Michała Urbaniaka – Urbanator. A w listopadzie zeszłego roku zagrali na finałowym koncercie jazzowym Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane jako bezpośredni support Keyona Harrolda.

W singlowym debiucie Bibobitu wzięła udział Urszula Dudziak. Drugi singiel pt. “Czasami” doceniony został m. in. w Trzecim Programie Polskiego Radia i zadebiutował także na Liście Przebojów Trójki.
Artyści na marzec zaplanowali premierę swojego pierwszego długogrającego albumu “Podróżnik”. 1.02. zaprezentują pierwszy singiel z tejże płyty pt. “TELEFON”.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w obiektach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz przed koncertem od godziny 18:00 w obiekcie MaKUL@TURY w cenie 25 zł.

– Szpital Jerozolimski, ul. Armii Krajowej 68, tel:55 272 38 52.
Kasa czynna: / poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek/ w godzinach od 8:00 do 14:45,
w środy od 8:00 do 18:45
– Centrum Kultury i Edukacji, Szkoła Łacińska, ul. Stare Miasto 42, tel/fax: 55 – 272 – 01 – 65.
Kasa czynna: poziom -1, poniedziałek – 9:00 – 19:00, / wtorek, środa/ – 9:00 – 17:00, czwartek – 9:00 – 16:30, piątek – 9:00 – 15:00

Grażyna Łobaszewska – Kwidzyn – Piwnica Kulturalna Spichlerz
Lut 23@20:00 – 23:00
Grażyna Łobaszewska - Kwidzyn - Piwnica Kulturalna Spichlerz @ Magazynowa 1 | Kwidzyn | pomorskie | Polska

====================================================
Grażyna Łobaszewska & AJAGORE
====================================================
23.02.2018 || Start 20:00 || Bilety: 50/60 PLN || Piwnica Kulturalna Spichlerz || Ul. Magazynowa 1
====================================================

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Oczywiście nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych aranżacjach na nowo odzyskują blask.

Przeżyj wspólnie z Grażyną jej 40-lecia pracy artystycznej!!!

Mar
3
sob
Chłopcy Kontra Basia w Malborku
Mar 3@19:00 – 21:00
Chłopcy Kontra Basia w Malborku @ Plac Słowiański 17a | Malbork | pomorskie | Polska

Chłopcy kontra Basia – trio założycielskie:

Barbara Derlak – śpiew
Marcin Nenko – kontrabas, ukulele
Tomasz Waldowski – bębny, lap steel, gitara, mandola

Chłopcy kontra Basia starają się tworzyć muzykę świeżą, nieuchwytną; dbają o tę swoistość, lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach muzycznych i tekstowych, rozsmakowują się w szeleszczących głoskach, baśniowych historiach, długich frazach kontrabasu, nieregularnych rytmach. Czasami czerpią z tradycji jazzu, ale na tyle subtelnie, aby nie wpaść w jego ramy. Fascynują się dawnymi melodiami kościelnymi, surowymi pieśniami obrzędowymi, balladami, ale zaraz wykonują stylistyczny zwrot, tak że nie sposób określić ich jak zespół folkowy. Ich serce stanowi akustyczne brzmienie kontrabasu, perkusji i dziewczęcego głosu. I tekst. Chłopcy kontra Basia bowiem szczególnie upodobali sobie formułę piosenki-opowieści. Snują więc swoje historie z morałem, dziejące się w krajobrazach dawnej wsi, zaczarowanego miasta, bajkowego „za górami, za lasami”, nadając starym ludowym motywom nowe życie i sensy.

Chłopcy kontra Basia wydali dotychczas EP i dwie płyty („Oj tak!” i „O”) obydwie nominowane do nagrody muzycznej Fryderyk. Obecnie przygotowują trzeci album pt. „Legendy miejskie”.

Są autorami i wykonawcami muzyki do spektakli Eweliny Marciniak: „Morfina” w Teatrze Śląskim, „Portret Damy” w Teatrze Wybrzeże i „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w Teatrze Śląskim w reżyserii Roberta Talarczyka. Mają na koncie 8 lat wspólnego grania, mnóstwo koncertów i spektakli i dużo – z tytułu ich wszystkich – radości.

Zapraszamy serdecznie.

Bogowie – Kabaret Młodych Panów w Sztumie
Mar 3@20:30 – 22:30
Bogowie - Kabaret Młodych Panów w Sztumie @ Sztumskie Centrum Kultury | Sztum | pomorskie | Polska

Kabaret Młodych Panów – “BOGOWIE”.

Jeżeli czytasz ten tekst, to już jesteś na dobrej drodze do szczęścia – nie jesteś wśród 3% analfabetów w Europie! Mało tego, jesteś krok od wzięcia udziału w najnowszym spektaklu Kabaretu Młodych Panów pt. “BOGOWIE”.

Ten program pomoże rozwiązać Twoje problemy – sprawi, że zapomnisz o nich nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje troski. Kiedy minie ten czas, wszystko będzie zależeć już tylko od Ciebie. Musisz stać się nie tyle kowalem własnego losu, ile BOGIEM własnego życia.

Nie pytaj, co Młodzi mogą zrobić dla Ciebie, ale co sam możesz zrobić dla siebie.

Ten spektakl nie załatwi Twoich spraw, ale da Ci wskazówki, da Ci wiarę, da Ci siłę. Chcesz być jak Młody BÓG? Przestań chcieć! Bądź! Pamiętaj, Twoje szczęście jest w Twoich rękach.

“Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie”.
Erich Fromm

Mar
10
sob
Tymon Tymański – “The Beatles”
Mar 10@19:00 – 21:00
Tymon Tymański - "The Beatles" @ Plac Słowiański 17a | Malbork | pomorskie | Polska

Słuchaj Więcej to nowy ogólnopolski cykl koncertowy, w ramach którego artyści prezentują swój autorski repertuar, ale także zmagają się z repertuarem swoich muzycznych idoli.
W trakcie pierwszej edycji, podczas listopadowego koncertu w Malborku, Limboski zmierzył się m.in. z twórczością Davida Bowie’go, natomiast 10 marca w malborskiej Makul@turze wystąpi Tymon Tymański, a w czasie koncertu, będzie można między innymi usłyszeć znane i lubiane utwory zespołu “The Beatles ”
Tymon Tymański urodził się 30 września 1968 roku w Gdańsku. W wieku 8 lat rozpoczął grę na gitarze klasycznej. Około 12 roku życia porzucił klasykę dla rock’n’rolla i założył swój pierwszy zespół The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001 r. grupa została uznana przez krytyków czasopisma “Jazz Forum” za najlepszą grupę dekady.

W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych. W 2007 r. Tymański, we współpracy z producentem filmowym Maciejem Chmielem i literatem Jackiem Dehnelem, utworzył dziennikarski tercet firmujący kulturalno-informacyjną aktywność programu “Łossskot” produkcji TVP 1. W 2014 r. odbyła się premiera musicalu „Polskie Gówno” powstałego w wyniku kooperacji Tymona, Transistorów i reżysera Grzegorza Jankowskiego. Tego samego roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański zaprezentował własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz.

Jesienią 2016 r. powstał One Man Show – solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań. W utworach Tymona można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Franka Zappy.

W lutym 2017 roku odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Tymon & The Transistors “Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich. ​Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment. W rozszerzonym składzie Tranzystorów, tradycyjnie znaleźli się goście. Tym razem możemy również usłyszeć Natalię Pikułę (Drekoty, Nowe Sytuacje), Daniela Hertzova, Olafa Deriglasoffa i Romana Puchowskiego (Von Zeit).
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w obiektach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz przed koncertem od godziny 18:00 w obiekcie MaKUL@TURY w cenie 25 zł.

– Szpital Jerozolimski, ul. Armii Krajowej 68, tel:55 272 38 52.
Kasa czynna: / poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek/ w godzinach od 8:00 do 14:45,
w środy od 8:00 do 18:45
– Centrum Kultury i Edukacji, Szkoła Łacińska, ul. Stare Miasto 42, tel/fax: 55 – 272 – 01 – 65.
Kasa czynna: poziom -1, poniedziałek – 9:00 – 19:00, / wtorek, środa/ – 9:00 – 17:00, czwartek – 9:00 – 16:30, piątek – 9:00 – 15:00

Kwi
14
sob
III edycja Pikniku Biegowego i Marszu Nordic Walking dla Autyzmu
Kwi 14@11:00 – 14:00
III edycja Pikniku Biegowego i Marszu Nordic Walking dla Autyzmu @ ul. Parkowa | Malbork | pomorskie | Polska

CEL IMPREZY:

 1. Popularyzowanie w społeczeństwie problemu autyzmu,
 2. Wyrażenie przez uczestników biegu i marszu wsparcia i solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm i ich rodzinami oraz zbiórka środków na pomoce dydaktyczne w terapii dzieci i młodzieży z autyzmem.
 3. Propagowanie aktywnych form wypoczynku i uczestnictwa w zamierzeniach sportu powszechnego;
 4. Upowszechnianie biegania oraz marszu Nordic Walking jako najprostszej formy ruchu;
 5. Promocja Miasta Malbork.

PROGRAM IMPREZY:

 • 09:00 –11:00 – otwarcie biura zawodów;
 • 11:15 – 11:25 uroczyste otwarcie biegu przez Starostę Powiatu Malborskiego;
 • 11:25 – rozgrzewka dla dzieci;
 • 11:40 – start biegu dzieci,
 • 12:15 – start Biegu Głównego i marszu Nordic Walking (okolo 5,2 km)
 • 13:45 – regulaminowe zakończenie biegu oraz marszu NW;
 • 14:00 – licytacja sportowych gadżetów
 • 14:40 – ceremonia dekoracji
 • 14:40-16:00 – uroczysty happening, ognisko