Przystań Żeglarska w Białej Górze

Gmina Sztum

Przystań Żeglarska w Białej Górze

Przystań Biała Góra została zbudowana w latach 2010-2012 w ramach projektu Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej. Przystań została zlokalizowana tuż przy Węźle Wodnym Biała Góra, wyjątkowym zespole obiektów hydrotechnicznych.


Opis części hydrotechnicznej przystani:

  •  stanowisko postojowe dla statku pasażerskiego oraz 5 miejsc postojowych dla jednostek turystycznych (jachtów żaglowych i motorowych) o długości od 7 m do 15m.
  •  przystań dla jednostek turystycznych o długości do 7m (jachtów żaglowych i motorowych). Miejsca postojowe (8szt.) zlokalizowano przy pomostach zbudowanych z zastosowaniem systemowych, ciągłych pomostów pływających na pływakach siatkobetonowych
  • pomosty i punkt widokowy o powierzchni 583,56m2

 

Opis części lądowej:

  • zaplecze socjalne dla klientów mariny o powierzchni zabudowy 105,90m2  zlokalizowane w parterowym budynku, wyposażonym w niezbędne do funkcjonowania przystani pomieszczenia: pomieszczenia socjalne dla klientów mariny, toalety z natryskami, w tym osobną toaletę dla osoby niepełnoprawnej, aneks kuchenny. Poza zapleczem socjalnym dla klientów, w części kubaturowej przystani zlokalizowano pomieszczenie dla bosmana  oraz hangar zimowy na sprzęt wodny o powierzchni zabudowy 88,86m2.
  • parking na 36 miejsc parkingowych o powierzchni 536m2
  • ciąg pieszojezdny wzdłuż brzegu pozwalający na dojazd samochodów do pochylni, w celu zwodowania łodzi o powierzchni 2046,85m2.

Dane Adresowe:

Gmina Sztum

82-400 Biała Góra