Klub Jeździecki ROTMISTRZ

Gmina Sztum

Klub Jeździecki Rotmistrz

Działający od 1983 roku klub kultywuje tradycje 18 Pułku Ułanów z Grudziądza, od którego zaczerpnęła nazwę „Rotmistrz”. Członkowie nie tylko sami kultywują tradycje kawaleryjskie, ale i chętnie zapoznają z nią każdego gościa, zainteresowanego tematem. W stajnie na stałe lub tymczasowo przebywa sympatyczne stado koni na czele z najstarszym jej mieszkańcem, cierpliwym „koniem profesorem”, imieniem Armagedon oraz miłą i grzeczną, srokatą klaczą Azalią albo , jak wolą wołać na nią znajomi – naszą Małą Księżniczką. Osoby pragnące rozpocząć przygodę z jeździectwem zaprasza na naukę indywidualną oraz wyjazdy w teren. Jeźdźcy mają do dyspozycji duży plac treningowy z oświetleniem, dzięki czemu można trenować z koniem do późnych godzin wieczornych. Podobnie jest z oświetloną halą jeździecką (20×40 m), z której korzystać można całą dobę.

 

Do Rotmistrza należy też malownicze miejsce pod lasem z tzw. Bacówką, gdzie jest prąd, woda i kominek przy którym, można nie tylko się ogrzać ale także podgrzać bądź przygotować potrawy, miejsce to najczęściej wynajmowane jest przez firmy lub osoby indywidualne organizujące większe imprezy. Specjalnością klubu są również imprezy okolicznościowe typu kuligi oraz tzw. „śluby z bryczką”.
Konie kocha wiele osób, nie tylko w okolicach Sztumu, niestety nie każdy ma warunki aby tak duże zwierzę mogło mieszkać przy domu. Ale i na to jest rozwiązanie. Jeśli chciałbyś znaleźć odpowiednie miejsce dla swojego konia na chwilę, bądź trochę dłużej, Stajnia Rotmistrz zaprasza do Pensjonatu/ Hotelu z dużymi boksami i zielonymi pastwiskami, przeznaczonego specjalnie dla tych zwierząt.

 

Pakiety pobytowe

Dane adresowe

Węgry , 82-400 Sztum
Tel. 517 441 687, 516 762 081
Tel. 55 277 11 23
stajniakjrotmistrz@gmail.com
http://rotmistrz.zabookuj.eu/Klub powstał w


Cennik

ok. 40zł/h jazdy


Atrakcje w okolicyCiekawostka

Rotmistrz to tradycja 18 pułku Ułanów